MEGA KOS ADASI TURU

MEGA KOS ADASI TURU

MEGA KOS ADASI TURU

Konaklama : PARADISE HOTEL veya PARITSA HOTEL veya 4* KOSTA PALACE HOTEL'DE Konaklama

Tur Süresi : 1 Gece 2 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 109€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

Kos Turu

- Kos Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk -

MEGA KOS TURU

 


01 - 02 Ekim | 08 - 09 Ekim | 15 - 16 Ekim | 22 - 23 Ekim | 29 - 30 Ekim 


05 - 06 Kasım | 12 - 13 Kasım | 19 - 20 Kasım | 26 - 27 Kasım


03 - 04 Aralık | 10 - 11 Aralık | 17 - 18 Aralık | 24 - 25 Aralık (2 Gün - 1 Gece)

 

<<< ŞOK FİYATLA, HERKES GÖRSÜN DİYE >>>

 

...

 

EKSTRA TUR OLMADAN DOLU DOLU MEGA KOS TURU


 - PARADISE HOTEL veya PARITSA HOTEL veya 4* KOSTA PALACE HOTEL'DE Konaklama - 

 

...

 

 

CUMARTESİ  / HIPOKRAT’IN ADASI KOS’A YOLCULUK VE MEGA KOS TURU 

Sabah 04.15’de Mavişehir Egepark Önü, 04.30’da Karşıyaka Anıtı önü, 04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü, 05.00’de Üçkuyular Shell önünde buluştuktan sonra İzmir Çıkışlı En Ekonomik ve En Güvenli Mega Kos Turu için Bodrum’a doğru gezimize başlıyoruz. Bodrum’a ulaştığımızda gümrükte işlemlerimizi tamamlayarak Güney Ege’nin en çok ziyaret edilen adalarından biri olan Kos’a doğru Ege Denizi’nde mavi yolculuğa başlıyoruz.  Sabahın en güzel saatlerinde  ulaştığımız tıbbın babası Hipokrates’in doğum yeri olan Kos’ta gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra ada merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde kısa bir süre dinlendikten sonra rehberimiz eşliğinde Kos adasını tanımak için kent gezintisine çıkıyoruz. Bu keyifli gezinti esnasında ilk olarak Kos Limanı’na yaklaşırken bizi karşılayan Tarihi Kos Kalesi ( Kastro Neretzias )’ni görüyoruz. Daha sonra Plateia Platanou Meydanı’nı taçlandıran ve Hipokrat’ın gölgesinde derslerini verdiğine inanılan binlerce yıllık Hipokrat Çınarı’nı fotoğraflıyoruz. Merkezdeki gezimizi İtalyan işgali döneminde yapılan Polis KarakoluRoma AgorasıEleftheria MeydanıCezayirli Hasan Paşa Cami, Defterdar Cami, Eleftheria Meydanı ve Halk Agorası ( Dimotiki Agora )  gibi yapıları panoramik biçimde görerek tamamlıyoruz. Kos adası merkez turunu tamamladıktan sonra Kos lezzetlerinin tadına bakmak için güzel bir restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molasının ardından dileyen misafirlerimizle, bizlere Ada’nın arkeolojik kalıntılarının, sahillerinin ve arka sokaklarının da görülebilme fırsatını sunan, Kos’un simgesi haline gelmiş tren gezisine çıkıyoruz. Tren ile tüm merkezi köşe bucak gezdikten sonra otellerimize dönüyor ve dinleniyoruz. Bu sürede deniz keyfi yapmak isteyen misafirlerimiz Kos’un en ünlü plaj bölgesi olan Lambi Plajı’na giderek denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirler. Akşam saatlerinde Kos gecesini yaşamak ve de Yunan müziğinin tadını çıkararak eğlenmek için arzu eden konuklarımızla bir Yunan Tavernası’na konuk oluyoruz. Burada canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenerek balık menülü akşam yemeğimizi alıyoruz. 

 

PAZAR  / KOS’UN YEŞİL DOĞASINA ve KÖYLERİNE YOLCULUK:

Dıkeos Dağı, Zıa Köyü, Platanı Köyü, Tıgkakı Tuz Gölü 

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra “Kos Adası Keşif Turu” için yola çıkıyoruz. Dikeos Dağı eteklerinde yer alan yemyeşil bir dağ köyü, Zia Köyü’ne doğru gezimize başlıyoruz. İlk olarak adanın en turistik bölgelerinden biri olan Tigkaki Sahili’nde mola veriyor ve keyif kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle Kos’un ünlü şaraplarının yapıldığı bir üzüm bağına konuk oluyor, mahzenleri gezerek tadım yapma şansı yakalıyoruz. Keyifle geçen anların ardından Dikeos Dağı eteklerindeki Zia Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu yolculuk esnasında karşımızda yer alan Kalymnos ve Pserimos Adaları’nı ve adanın tek gölü olan Tigkaki Sahili’ndeki Tuz Gölü’nü izliyoruz. Zia’ya ulaştığımızda geleneksel ürünlerin satıldığı köy çarşısında yaptığımız gezinti esnasında Kos Adası’na özgü yöresel ürünlerden alma şansını yakalıyoruz. Daha sonra Yunan mutfağının geleneksel tatlarından oluşan keyifli bir öğle yemeği almak için manzaralı bir köy restoranında yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Kos Türklerinin yoğun yaşadığı bir dönemin Kerme bugünün Platani Köyü’ne giderek şaraptan peynire, baldan reçele kadar Kos Adası ve Yunanistan’a özgü ürünlerin satıldığı yerel bir markete konuk oluyoruz. Gün sonunda Kos Adası’nda geçirdiğimiz iki dolu günün ardından Kos’a veda ederek bizleri Bodrum’a götürecek feribotumuzda yerlerimizi alıyoruz. Bodrum Limanı’na ulaştığımızda kısa bir süre duty free alışverişimizi yaptıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız İzmir’de bir başka FMA TRAVEL turunda tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

PARADISE BUTİK HOTEL veya KARIS HOTEL veya PARITSA HOTEL 

   veya 4* KOSTA PALACE HOTEL’de KONAKLAMA

< BODRUM - KOS - BODRUM FERİBOT ULAŞIMI

< KOS ADASI MERKEZ TURU

< KOS ADASI KEŞİF TURU

  (Dikeos Dağı, Zia Köyü, Platani Köyü, Tigkaki Tuz Gölü)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< ŞARAP MAHZENİ GEZİSİ ve KOS ŞARAPLARI TADIMI ( 5 € )

< KOS ADASI'NDA TREN TURU

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN SİGORTA HİZMETİNDE
   EKSTRA SUR-PRIM ÜCRETİ ALINACAKTIR


KONFOR ve EĞLENCE PAKETİ

 CANLI MÜZİKLİ TAVERNA’DA AKŞAM YEMEĞİ ( 35 EURO )
 İZMİR - BODRUM - İZMİR OTOBÜS ULAŞIMI ( 25 EURO )


*** 60 EURO EDERİNDEKİ PAKET ACENTEDE SATIN ALINDIĞI TAKDİRDE

   YALNIZCA 51 EURO ÖDENECEKTİR. ***

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Sabah

04.15’de Mavişehir Egepark Önü,

04.30’da Karşıyaka Anıtı önü,

04.45’de Alsancak Gar FMA Travel Ofisi önü,

05.00’de Üçkuyular Shell